Birlik Sürücü Kursundan Alabileceğiniz Hizmetler

Sürücü Belgesi Eğitimleri

Birlik Sürücü Kursunda A1-A2-B-C-D-E ve H Sınıfı ehliyet eğitimleri verilebilmektedir.Bu sürücü belgelerinden herhangi birini talep eden sürücü adaylarının en yakın şubemize başvurarak kayıt yaptırmaları ya da bizimle iletişime geçmeleri gerekmektedir..
Sürücü Belgesi almak için gerekli şartlara sahip kişilerin kayıtları yapılır ve eğitim süreçleri başlatılır.

Özel Teorik Dersler

Sürücü kursu sınavına girecek olan adaylara verilir. Adayların standart teorik derslerini aldıktan sonra istemesi ve ihtiyaç duyması halinde birebir çalışma yöntemi ile TRAFİK VE ÇEVRE BİLGİSİ, MOTOR VE ARAÇ TEKNİĞİ,İLKYARDIM BİLGİSİ derslerinden verilebilir. Dersler seçimli ve saatli olabildiği gibi tüm ders konularını kapsayacak şekilde paket program halinde de yapılabilir.Bir ders süresi 50 dakikadır.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi

Sürücü belgesi sahibi ya da adayı herkese verilebilir. Şirket ve kurumlara da özel olarak düzenlenen eğitim seminerleri ile verilmektedir.
Sürücünün tehlike oluşturabilecek durumlardaki hareket tarzının öğretildiği ve tehlikelerin tanımlandığı bu ders trafikte araç kullanmaktan öte trafikte güvenli araç kullanmayı öğretmeyi hedefler.
Ders içerisinde yağmur, kar, sis, gevşek zemin, viraj gibi standart şartlar dışında sürücünün hareket şekli gösterilir.Toplam 10 saatlik bu eğitim seçime göre kısaltılarak da verilebilir.

Trafik Güvenliği Eğitimleri

Şirketlere, kurumlara ve okullara seminerler şeklinde verilir.Genel olarak trafik kuralları, trafikteki tehlikeler tanımlanır ve öğretilir.
Talebe göre özel konular işlenebilir.Örneğin yük taşımacılığı yapan kurumlarda araçların yüklenmesi, yolcu taşımacılığı yapan kurumlarda yolcu taşımacılığı esasları işlenerek seminer programı düzenlenebilir.


Yakıt Tasarrufu Eğitimi

Günün şartlarında artan petrol fiyatları firmalara büyük bir maddi külfet oluşturmaktadır.Ayrıca araçların yanlış kullanımı sonucu da şirketlere ekstra bir yük oluşturmaktadır. Bu konularda verilecen eğitimlerle yaklaşık %20 oranında yakıt tasarrufu sağlanır. Şirket ve kurumlara seminerler halinde düzenlenir.


Defansif Sürüş Teknikleri Eğitimi

Ehliyet sahibi sürücülere verilir. Trafikte uygulamalı olarak yapılır. Sürücünün tehlikeleri tanımlaması ve trafikte tehlikeye girmeden araç sürmesi çin gerekli eğitimler verilir. Ehliyet sahibi kişilere, şirket ya da kurumlara verilir.Özel Şehir İçi Direksiyon Dersleri

Özel Şehiriçi Direksiyon Dersleri ehliyetleri sürücülere verilir. Sürücünün deneyimini arttırmak, şehiriçi tecrübe edinmesini sağlamak, direksiyon hakimiyetini arttırmak ve sürücülüğünü geliştirmek amacı ile talebe göre verilir. 1 ders süresi 60 dakika olup sürücünün ihtiyaç ve isteğine göre güzergah belirlenebilir.

Gerekli Belgeler

 1. Nufüs Cüzdanı
 2. Diploma veya Öğrenci Belgesi
 3. 7 Adet Fotoğraf
 4. Sabıka Kaydı

Kurs Devreleri

 1. Ocak - Nisan
 2. Nisan - Temmuz
 3. Temmuz - Ekim
 4. Ekim - Aralık

Kurs Saatleri

 1. Hafta İçi Gündüz: 08:30 - 12:30
 2. Hafta İçi Akşam: 13:30 - 21:30
 3. Hafta Sonu Gündüz: 10:00 - 12:30
 4. Hafta Sonu Akşam: 13:30 - 18:30